W ostatnich latach metodę docierania firm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw do swych potencjalnych klientów poprzez Globalną sieć w ogromnym stopniu się rozwinął. Aktualnie sieć jest zbiorowiskiem wielu tysięcy reklam korporacji, działających w przeróżnych branżach, które z radą agencji reklamowych pragną zwiększać swoje dochody.

Właściwie każdy z nas jest klientem. W prowadzeniu marketingu internetowego warto wykorzystać własne chęci i odpowiedzieć na pytania: co nas przyciąga w reklamach, a co irytuje? Ważne z pewnością jest powiązanie reklamy z tekstem danej strony, produkt czy usługa, która się oferuje, ale do zainteresowania użytkownika jest daleka droga.

Skuteczny sprzedaż internetowy to taki, który poprzez hasło reklamowe, treść, szatę graficzną zaciekawi, rozśmieszy czy po prostu zapadnie w pamięć internauty. Kreatywność, stawianie się w roli internaty to istotne umiejętności przy kreowaniu internetowych kampanii różnorakich spółek, które składają się na skuteczny marketing internetowy.