Korzystasz z portali społecznościowych? Pewnie nawet założyłeś konto na kilku z nich. Z całą pewnością portale takie ułatwiają komunikację z innymi, pamiętaj jednak o tym, że każdy medal ma dwie strony. Poszukiwanie pracy może w dzisiejszych czasach wyglądać zupełnie inaczej niż dziesięć lat temu. Czy wiesz, że w dobie powszechnej technicyzacji i wielkiej sieci internetowej Twoje konto na Facebooku czy Twitterze może powiedzieć Twojemu pracodawcy więcej niż Twoje CV?
To, co publikujesz, bardzo często wyraża Twój stosunek do rożnych spraw i wydarzeń. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że chcesz wyrazić swoją opinię, jednak umieszczając ją na profilu, który jest dostępny dla wszystkich, pamiętaj, aby swoją opinię wyrazić w kulturalnych słowach i szanować zdanie tych, którzy myślą co innego. Pamiętaj też o tym, że Twój przyszły pracodawca może przeglądnąć cały profil, co jeśli znajdują się na nim Twoje śmieszne a właściwie kompromitujące zdjęcia?
Jeżeli zdecydujesz się udostępnić Twój profil tylko znajomym, możesz pozwolić sobie na większą swobodę w publikowaniu zdjęć czy statusów. Zapewne lepiej będziesz czuł się ze świadomością, że Twój pełny profil dostępny jest tylko dla nielicznych, podczas gdy osoby, które Cię nie znają, nie uzyskają żadnych ważnych informacji na Twój temat. Dzięki temu, nawet jeżeli osoba, która ma przeprowadzać z Tobą rozmowę rekrutacyjną sprawdzi Twój profil, to tak naprawdę jej pierwsze wrażenie o Tobie nadal będzie zależało od Twojej prezentacji podczas rozmowy, a nie od śmiesznego zdjęcia zrobionego podczas zeszłorocznych wakacji.

http://bazaczesci.eu/