To add social icons go to appearance > widgets

OR Disable through options panel.

beverage-15820_1920

Dieta a zdrowie

Każdy z nas dba o zdrowie, staramy się zdrowo odżywiać, uprawiać sporty. Bardzo ważna dla zdrowia jest kondycja fizyczna. Niestety duża ilość obowiązków, ogranicza nam wolny czas, który często poświęcamy na przesiadywanie przed telewizorem oraz komputerem. Dla zdrowia ważny jest nawet krótki spacer, dlatego czasem zamiast jechać do pracy samochodem, trzeba wybrać się do niej..

Read more
raspberry-995344_1920

Tarczyca pod kontrolą

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy narażeni na stres i niewątpliwie prowadzimy zawrotne tempo życia. Oba te czynniki, a zwłaszcza przewlekły stres mogą doprowadzić do spustoszenia w naszym organizmie. Przykładem prawdziwej epidemii są choroby tarczycy, dlatego też warto mieć własne zdrowie pod kontrolą i wykonywać okresowe badania. Zwiększona świadomość kobiet powoduje, że badają się znacznie częściej,..

Read more
girl-791563_1920

Ratunku, zgaga!

W natłoku codziennych obowiązków, a czasem w wyniku lenistwa zaniedbujemy swój organizm prawie pod każdym względem. Niewystarczająca ilość snu, opuszczanie śniadań, spożywanie wysoko przetworzonych dań na wynos oraz nieustający pośpiech i stres, który oczywiście negatywnie wpływa na nasze zdrowie. W początkowym etapie choroba nigdy nie daje o sobie znać, ale niedbały tryb życia da nam..

Read more
54339bd1c7481.jpg

Znaczenie profilaktyki

Słowo dieta kojarzy się nam przede wszystkim z odchudzaniem, które jest bardzo modne. Właściwa dieta oznacza dobór odpowiednich posiłków i składników, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Np. osoby po czterdziestce powinny swoją dietę wzbogacać w większą ilość wapnia, ponieważ rozpoczyna się tutaj ubytek masy kostnej. Powinno się przynajmniej raz na dzień spożywać jogurt, czy wypić szklankę..

Read more
522054553b7ab.jpg

Zaburzenia w odżywianiu

Każdy z nas dba o zdrowie, stara się odpowiednio odżywiać, odpoczywać. Jednak ostatnio bardzo popularne jest odchudzanie, kobiety dążą do ideału jaki lansują modelki na wybiegach. Szczupłość jest w modzie, ładny i zadbany wygląd. Niestety niektórzy przesadnie się odchudzają, może to doprowadzić do różnych chorób. Przykładem są anoreksja i bulimia. Anoreksja czyli jadłowstręt psychiczny, wiąże..

Read more
veins-665093_1920

Diety dla zbyt szczupłych

Pojęcie dieta nie jest równoznaczna z odchudzaniem. Każdy stosuje własną dietę, w jakiś sposób się odżywia. Istnieje wiele planów żywieniowych. Wiele osób oczywiście chce schudnąć, ale są i takie które chcą przytyć. Na pozór wydaje się to banalne, ale nie dla każdego. Osoby z szybką przemianą materii mają z tym problem. Często zjadają duże ilości..

Read more
fitness-332278_1920

Sport to zdrowie

Człowiek aby prawidłowo funkcjonował, powinien zachować równowagę między pracą, obowiązkami, a odpoczynkiem. Niektóre osoby nie potrafią żyć bez pracy, są pracoholikami. Praca daje im satysfakcję. Jednak aby mieć zawsze siłę i energię, trzeba mieć we wszystkim umiar i znaleźć czas na odpoczynek. Zdrowie mamy jedno i trzeba o nie dbać. Podobno osoby szczęśliwe mniej chorują…

Read more
51ecf3910b9a9.jpg

Restrykcyjne odchudzanie się

Ruch w życiu człowieka jest bardzo ważny. Wiele osób uprawia konkretne sporty, np. pływanie, jazdę konną,na nartach, na rowerze. Nie musimy uprawiając danego sportu zawodowo, by mieć dobrą kondycję. Wystarczą chęci i systematyczność. Sport zapewnia nam lepsze samopoczucie, większą wytrzymałość fizyczną, a także zgrabną sylwetkę, jędrną i elastyczną skórę. Ruch ważny jest w każdym wieku,..

Read more
running-573762_1280

Odchudzanie z głową

Od kilku lat nieprzerwanie trwa moda na zdrowie, „bycie fit” i różne diety. Jak odnaleźć się w niezliczonej liczbie proponowanych diet i nie zaszkodzić swojemu zdrowiu? Media pokazują nam sylwetki ludzi idealnych. Szczupłych, wysportowanych, bez zmarszczek i cellulitu. Żyjąc w takim świecie niezwykle łatwo jest nabawić się kompleksów. Każdy chciałby wyglądać nienagannie. Z tego powodu..

Read more
51cacfd77fd78.jpg

Dieta a nasze zdrowie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ ma na ich organizm źle dobrana dieta. Nieprawidłowy sposób odżywiania często niesie ze sobą konsekwencje nie tylko widoczne gołym okiem, ale też takie, których nie sposób zauważyć bez badań lekarskich. W dzisiejszych czasach ludzie żyją szybko. Pracują dużo, w nieregularnych godzinach. Pogoń za sukcesem i pieniądzem..

Read more