To add social icons go to appearance > widgets

OR Disable through options panel.

51cacfe825a07.jpg

Podróżowanie ze zwierzętami

Często wyjeżdżając na wakacje zastanawiamy się co zrobić z naszym pupilkiem. Niezależnie od tego czy to jest chomik, świnka morska, papuga, pies, kot czy inne zwierzątko warto zastanowić się nad komfortem jego podróży. Dla większości zwierząt najlepiej jest aby jednak zostało w domu. Można poprosić kogoś znajomego żeby pod naszą nieobecność dokarmiało zwierzątko czy wychodziło..

Read more
51cc39dbd67cc.jpg

Problemy zdrowotne w czasie podróży

Wyjeżdżając na wczasy każdy ma nadzieję, że czas spędzony w nowym otoczeniu będzie radosny i wolny od problemów. Niestety rzeczywistość często płata nam psikusy. Zmiana klimatu, podróż, klimatyzacja w samochodzie, nowe otoczenie, ludzie i pogoda mogą spowodować, że się rozchorujemy. Co robić w takiej sytuacji? Jeśli pojechaliśmy na dłuższy czas możemy mieć nadziej, że uda..

Read more
520b75243a5e2.jpg

Schroniska w Bieszczadach

Podobnie jak na innych terenach górskich w Bieszczadach również znajdują się schroniska. Z uwagi na to, że jest to jednak teren w większości dziki i objęty ochroną schronisk jest tu mało. Na pewno dużą rolę odgrywa też fakt, iż góry te nie są uważane za trudne dla turystów. Wszystkie szlaki są dość łatwe i możemy..

Read more
520b7534c2057.jpg

Schroniska w Tatrach

Tatry, podobnie jak inne rejony górskie, mają swoje schroniska górskie. Należą one do PTTK i są pod ich opieką Najbardziej znanym jest Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Jest to najwyżej położone schronisko w Tatrach. Znajduje się na wysokości 1670 m n. p.m. Posiada 67 miejsc noclegowych w pokojach 2, 4,7, 8 i..

Read more
51cacfd77fd78.jpg

Jaki nocleg wybrać?

Podróżowanie zawsze wiąże się z pewnymi problemami, które musimy rozwiązać. Jednym z głównym jest znalezienie odpowiedniego noclegu. Wybierając go trzeba przede wszystkim się zastanowić ile chcemy na niego przeznaczyć pieniędzy i co nas interesuje. Oczywiście najtańszą opcją będą namioty. Trzeba sobie zdawać jednak sprawę z pewnych niedogodności. Nie zapewnią nam one intymności, jest w nich..

Read more
51d826d67acc5.jpg

Jak spakować plecak na krótkie wycieczki?

Pakowanie plecaka na wycieczkę jednodniową jest znacznie prostsze niż na dłuższe wyprawy. Przede wszystkim, jeśli zapomnimy czegoś jest nadzieja, że do wieczora jakoś przetrwamy. Na pewno zacząć trzeba od doboru odpowiedniego plecaka. Nie musi być to wielki turystyczny plecak. Wystarczy zwykły, nawet szkolny. Oczywiście są również małe turystyczne plecaki, które wykonane są z odpowiedniego materiały..

Read more
51ecf50c2d2a7.jpg

Wycieczki po Polsce samodzielnie czy z biurem podróży?

W ostatnich latach powstało wiele biur podróży, które kuszą swoimi ofertami. Często można znaleźć wiele promocji i oferty specjalne. Wycieczka z biurem podróży jest na pewno bardzo wygodna. Wpłacamy pieniądze i nie interesujemy się już niczym. O wyznaczonej godzinie i dacie spotykamy się w umówionym miejscu i nic nas już nie interesuje. Wszystko mamy zorganizowane,..

Read more
51ecf503a34f7.jpg

Co wybrać wycieczki zagraniczne czy po Polsce?

Jeszce w latach 90-tych nie mieliśmy problemów z wyborem wycieczek, gdyż wycieczki zagraniczne były zarezerwowane tylko dla naprawdę zamożnych. Nie dość że były drogie, to rzadko kto mógł wyjechać. Naprawdę tania była do niedawna Słowacja, ale odkąd jest tam euro ceny poszybowały w górę. Obecnie ceny wycieczek zagranicznych często równają się tym w Polsce. Minusem..

Read more
51ecf4f535223.jpg

Niebezpieczeństwa w podróży

Podczas planowania podróży należy wziąć pod uwagę również pewne niebezpieczeństwa z nią związane. Zacząć należy od transportu i miejsca noclegowego. Oczywiście jeśli jedziemy własnym samochodem należy zadbać o fotelik dla dziecka czy odpowiednie warunki dla zwierząt. Powinniśmy pamiętać, aby nie przesadzać z klimatyzacją. Temperatura wewnątrz samochodu powinna być niższa o klika stopni od temperatury na..

Read more
54339bcd93a11.jpg

Planowanie podróży z małymi dziećmi

Kiedy jesteśmy młodzi podróżujemy sami lub z partnerem, często jedziemy na wakacje bez konkretnego planu. Zdajemy się na szczęście, jesteśmy żądni przygód, często nie mamy zorganizowanego noclegu czy nawet transportu. Kiedy jednak na świat przychodzi dziecko nasze poglądy ulegają weryfikacji. Stajemy się bardziej odpowiedzialni, troszczymy się o bezpieczeństwo naszego malucha. Gdy wybieramy się na wakacje..

Read more