To add social icons go to appearance > widgets

OR Disable through options panel.

51ecf53b4dd3d.jpg

Rzucanie palenia – można to zrobić!

Nie jest oczywiście łatwo rzucić palenie, nie mniej jednakże nie jest to niemożliwe do zrobienia. Przede wszystkim musisz de fakto tego chcieć, ponieważ w dużej mierze to w tej chwili twoja silna wola odegra tutaj zasadniczą rolę. Możesz się wspomagać oczywiście specjalnymi pastylkami czy gumami nikotynowymi, które można bez problemów kupić w aptece i na..

Read more
5318d451c95e2.jpg

Balneologia – lecznicze kąpiele na ciało

Balneologia i hydroterapia oferują nam szeroką gamę zabiegów dających efekty lecznicze i kosmetyczne. Kąpiele, jako pomysł na lepsze zdrowie i życie znane są już od starożytności. Rzymianie doceniali ich zbawienne działanie, a wodę uważali za eliksir i źródło życia. Woda była podstawą klasycznej filozofii medycznej starożytnego Egiptu, Grecji, Indii, Chin oraz Asyrii. W świecie arabskim..

Read more
5318d454c78ef.jpg

Woda – ile pić wody dziennie? Czy da się zatruć wodą?

Woda jest nieodzownym elementem istnienia wszelkich form życia na Ziemi, stanowi około 75-80% masy ciała noworodka. U osób starszych jej ilość jest mniejsza, stanowi odpowiednio 46% masy ciała kobiet i 54% mężczyzn. Siły życia, jakich dostarcza woda, wykorzystuje nie tylko medycyna, ale i kosmetyka. Dzięki właściwościom odżywczym i pielęgnacyjnym, znajduje zastosowanie w preparatach kosmetycznych i..

Read more
51d826e5a8482.jpg

Wody lecznicze

Wody alkaliczne. Zawierają węglowodory i węglany alkaliczne, stosowane są przede wszystkim w kronoterapii. Ze względu na zobojętniające działanie na kwasy żołądkowe, hamują czynności wydzielnicze żołądka. Niektóre z wód alkalicznych zawierają siarczan magnezowy, działający na perystaltykę dróg żółciowych. Wody słone. Zawierają poza chlorkiem sodu, chlorek wapnia, chlorek magnezowy, siarczan sodowy, bezwodnik kwasu węglowego, węglan sodowy i..

Read more

Postęp w medycynie – ewolucja leków i metod leczenia

Obecnie medycyna przeżywa bardzo szybki postęp i dzięki temu obecnie jesteśmy w stanie rozpoznać i wyleczyć bardzo dużo chorób. Jeszcze całkiem ostatnio gdy ktoś zachorował na grypę wiązało się to ze śmiercią dziś ludzie umierają na grypę w bardzo skrajnych przypadkach i zazwyczaj wtedy kiedy starają się się wyleczyć bez pomocy lekarza. Kolejnymi chorobami jest..

Read more
51d826e0f07d5.jpg

Tabletki na odchudzanie a zdrowie

Obecnie na rynku można spotkać wiele środków, które mogą pomóc nam szybko schudnąć. Wszędzie zachwalane jest ich bardzo skuteczne działanie, jednakże nikt nie pisze o ewentualnych skutkach ubocznych, jakie niesie ze sobą ich stosowanie. Tymczasem nie jest to taki mały szczegół, który warto pomijać, dlatego też, jeśli już zdecydowałeś się na używanie któregoś z tych..

Read more

Kremy na skórę – czym najlepiej smarować skórę w zimie?

Często priorytetowo kobiety używają kremów do rąk nie zdając sobie wręcz sprawy z ich bardzo pozytywnego wpływu na naszą skórę. Kremy ponadto że nawilżają skórę dzięki czemu nie pęka ona i jest dużo ładniejsza i przyjemniejsza w dotyku to dodatkowo zawierają w sobie specjalne substancje które wnikają do skóry i znacznie poprawiają jej kondycję. Skóra..

Read more

Choroby psychiczne – jak rozpoznać zmiany w psychice?

Choroby psychiczne to dział medycyny, z którymi ludzkość zmaga się już od dziesiątek lat. Wraz z rozwojem cywilizacji i zmiany naszego normalnego trybu życia coraz to często mamy do czynienia z rozwojem chorób psychicznych. Nerwice, depresje i załamania nerwowe są coraz to bardziej powszechne pośród społeczeństwa i chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego..

Read more

Skuteczne sposoby na trądzik – wyciskać syfy czy nie?

Czy jest de facto jakiekolwiek efektywne lekarstwo na trądzik? Tak naprawdę nie ma jednego skutecznego sposobu, nie mniej natomiast metodą prób i błędów można bardzo mocno zredukować objawy tego schorzenia. Przede wszystkim musisz dużo pić, gdyż nawodniony organizm zdecydowanie całkiem dobrze będzie się oczyszczał, co pomoże w niwelowaniu efektów trądzikowych. Kolejna sprawa to zalecenie, by..

Read more